Поверхневий аналіз закупівель ліків закладами охорони здоров’я, дає чітке розуміння, що деякі замовники та постачальники намагаються обійти систему держзакупівель ПроЗорро, замовляючи товари та послуги за завищеними цінами.

Дуже великий масив даних у різних джерелах, прихований характер даних (різниця в назвах, упаковці, змісті препаратів) у тендерних документах і специфікаціях ускладнюють проведення якісного референтного аналізу закупівельних цін на ідентичні товари (ліки) у різних закупівлях за кошти галузі охорони здоров’я.

Про це добре обізнані недобросовісні замовники, які активно використовують цю прогалину, купуючи товари і послуги за необгрунтовано завищеними цінами. Високий рівень корупції в сфері медичних закупівель, недоступність інформації щодо наявності у лікарнях ліків, закуплених за бюджетні кошти у закладах охорони здоров'я спонукали активних представників громадянського суспільства до створення ефективних та простих у користуванні інструментів, які б дозволили вирішити зазначені вище проблеми.

У вересні 2016 року на міжнародному Health Data Hackaton 2016 командою українських активістів та ІТ-фахівців була розроблена концепція програмного забезпечення для здійснення референтного аналізу закупівель ліків закладами охорони здоров'я «Wiki Liky», яка стала одним з переможців хакатону.

Завдяки натхненню авторів Wiki Liky та підтримці Міжнародного фонду «Відродження», концепція перетворилася на повноцінний сайт, який не має на сьогодні аналогів. Як за функціоналом, так і за системою збору, обробки та завантаження даних.

Контакти

Якщо у вас є питання або пропозиції для покращення сервісу, напишіть нам